Τετάρτη 14 Μαρτίου 2012

Νέες διακρίσεις για τη Γ.Ε.Φ.

• Ασημένια η Στ.Δήμκου
  • Χάλκινα στο ομαδικό
Με νεανίδες  - εφήβους και παγκορασίδες - παμπαίδες  πρωταγωνίστησαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων, οι αθλήτριες - αθλητές της Γυμναστκής Ένωσης Φλώρινας που συμμετείχαν σ’ αυτό,

στις 9 και 10 Μαρτίου στο Ο.Α.Κ.Α.
Στα ατομικά η πρωταθλήτρια μας Σταυρούλα Δήμκου, μετά από δυνατούς αγώνες, έπαιξε άλλον ένα μεγάλο τελικό με την Α.Σακελλαρίου (Α.Ε.Κ) και χάνοντας στις λεπτομέρειες κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο και τη 2η θέση. Η μικρή αδελφή της Ελένη κατέκτησε τη 10η θέση και η Μαρία Νομικού τη 13η θέση.
Ο έφηβος Πέτρος Χατζόπουλος πήρε τη 10η θέση, με τον πρωταθλητή παμπαίδων  Μιχάλη Σιάλτση να βγαίνει 16ος .
Στο ομαδικό η ομάδα της Γ.Ε.Φ. κατάφερε, με τη Σταυρούλα Δήμκου και τις μικρές Μαρία Νομικού και Ελένη Δήμκου,  να νικήσει στο μικρό τελικό την Α. Λέσχη με 45-38 και να φέρει στη Φλώρινα τα χάλκινα μετάλλια.
Η πρωταθλήτρια και παγκόσμια Σταυρούλα Δήμκου βραβεύτηκε, σ’ αναγνώριση των επιτυχιών της, από τον Πανελλήνιο Σύνδεσμο Διαιτητών Ξιφασκίας.