Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2013

Φιλικά της ακαδημίας ποδοσφαίρου του ΠΑΣ Φλώρινα με τον Ηρακλή Πτολεμαΐδας

Το Σάββατο 2-11-13 τα τμήματα υποδομής των δύο συλλόγων έδωσαν φιλικές αναμετρήσεις στο γήπεδο του Παπαγιάννη Φλώρινας εκμεταλλευόμενα τις καιρικές συνθήκες που ακόνη επιτρέπουν ανάλογες εκδηλώσεις στην περιοχή μας. Οι 2 ακαδημίες αγωνίστηκαν με 3
τμήματα Παιδικό (1999-00), ΠροΠαιδικό (2001-02) και Junior (2003-04) και έδωσαν ραντεβού για τις 30 Νοεμβρίου αυτή τη φορά στην Πτολεμαΐδα για νέους αγώνες. Το Παιδικό τμήμα του ΠΑΣ Φλώρινα επικράτησε με σκορ 3-0 όταν μόλις στο 2ο λεπτό ο Αντωνιάδης έκλεψε την μπάλα μπήκε στην αντίπαλη περιοχή και με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0. Στο 6ο λεπτό ο Γαζέας έβγαλε αριστερά τον Αντωνιάδη που έσπασε την μπάλα στον Χρυσοχοϊδη για το 2-0. Στο 31ο λεπτό της αναμέτρησης ο Γαζέας ήταν αυτός που με πλασέ πέτυχε το τελικό 3-0.  ΤοΠροΠαιδικό τμήμα του ΠΑΣ Φλώρινα νίκησε με σκορ 5-0 με τα γκολ των Λιασόπουλου, Μαργαρίτη, Τασομηνόπουλου, Γρηγοριάδη και Χριστάκη ενώ οι μικροί του ΠΑΣ έχασαν με σκορ 3-0 από το αντίστοιχο τμήμα του Ηρακλή Πτολεμαϊδας.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΣ:
ΠΑΙΔΙΚΟ: ΚΟΥΣΙΑΣ (ΠΑΤΙΛΗΣ), ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ Σ., ΠΑΛΙΑΡΗΣ (ΠΕΡΣΙΔΗΣ), ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΓΚΟΥΛΟΣ, ΣΕΛΕΜΙΔΗΣ, ΛΙΑΣΟΣ, ΓΑΖΕΑΣ (ΓΙΩΣΗΣ), ΤΖΕΤΖΗΣ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ, ΧΡΥΣΟΧΟΪΔΗΣ.

ΠροΠΑΙΔΙΚΟ: ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ (ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ - ΜΠΕΛΛΗΣ), ΠΑΝΟΥ (ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ), ΚΟΚΑΡΠΟΥΛΟΣ (ΜΑΛΕΣΑΝΓΚΟΣ), ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΚΕΒΡΕΚΙΔΗΣ Χ. (ΣΚΕΝΔΕΡΗΣ), ΤΙΚΤΑΠΑΝΙΔΗΣ (ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ), ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ ΠΑ. (ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ Β), ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ (ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ Ε.), ΛΙΑΣΟΠΟΥΛΟΣ (ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ), ΤΑΣΟΜΗΝΟΠΟΥΛΟΣ (ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ), ΜΠΑΚΑΛΗΣ (ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ)

JUNIOR: ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ, ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ, ΓΩΓΟΣ, ΡΑΧΩΒΙΤΣΑΣ, ΚΕΒΡΕΚΙΔΗΣ Γ., ΤΣΟΥΤΣΟΥΛΗΣ, ΔΗΜΤΣΙΟΣ Σ., ΔΗΜΤΣΙΟΣ Λ., ΚΟΥΒΑΡΑΣ, ΜΙΣΙΟΣ, ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ ΠΕ., ΜΠΑΛΙΑΣΗΣ, ΝΤΟΥΡΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΟΥΜΠΗΣ, ΠΕΤΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ Α., ΓΚΙΝΟΥΔΗΣ