Πέμπτη 24 Αυγούστου 2017

Νίκη του Ερμή στη Μελίτη σε φιλική αναμέτρηση

Ένα πολύ δυνατό φιλικό παιχνίδι έδωσε τη Τετάρτη ο Ερμής Αμυνταίου αντιμετωπίζοντας στη Μελίτη το τοπικό Μελιτέα που είναι από τα φαβορί φέτος στην Α1 της Ε.Π.Σ. Φλώρινας.
Τελικό αποτέλεσμα 2-1 για τον Ερμή ο οποίος με πέναλτι του Τσορλίνη και ακόμα ένα γκολ από τον Πασχαλίδη ανέτρεψε στην επανάληψη το 1-0 με το οποίο προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι.
Στο πρώτο μέρος ο Ερμής ήταν καλύτερος
και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες αλλά γκολ δεν πέτυχε.
Στην επανάληψη όμως παρά τις πολλές αλλαγές κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να πάρει μια φιλική νίκη.
Επόμενο φιλικό για τον Ερμή το Σάββατο στο Αμύνταιο με τον Μακεδονικό Φούφα ενώ τη Κυριακή υπάρχει αγώνας κυπέλλου στους Λόφους με το τοπικό Άρη.