Δευτέρα 8 Απριλίου 2013

Αγώνας μπάσκετ Φ.Σ.Φ Αριστοτέλη - Καστοριάς

H ομάδα του Αριστοτέλη, με αντίπαλο τον κακό της εαυτό και την κάκιστη διαιτησία, δεν κατάφερε να κάνει το 3-0 στις νίκες, και να κερδίσει την άνοδο στην Γ' Εθνική Κατηγορία. Απο τα πρώτα λεπτά οι παίκτες εμφανίστηκαν αγχωμένοι και δύσκολα πετύχαιναν

πόντους. Τα λάθη ερχόντουσαν το ένα μετά το άλλο με αποτέλεσμα η ομάδα της Καστοριάς να πάρει ένα αρκετά μεγάλο προβάδισμα στο σκορ. Στην 3η περίοδο, οι παίκτες του Αριστοτέλη, άρχισαν να ''ξυπνάνε'' και πέρασαν μπροστά στο σκορ. Όμως μέχρι εκεί. Οι διαιτητές είχαν ήδη στο μυαλό τους τον νικητή του αγώνα. Δεν ήταν καθόλου αντικειμενικοί με τις αποφάσεις τους, και οι παίκτες της ομάδος μας, με κάθε λάθος σφύριγμα τους, δυσανασχετούσαν και εκνευριζόντουσαν. Αξιοσημείωτη φάση, όταν ένα καθαρότατο φάουλ πάνω στον Αλέξανδρο Τούζο δεν δόθηκε, ο αρχηγός του Αριστοτέλη με ήρεμο τρόπο και σεβασμό προς το πρόσωπο του διαιτητή, πήγε να ρωτήσει το γιατί, τότε αυτός με όλη την μαγκιά και το θράσος που είχε, τον απέφευγε. Αυτή η φάση και άλλες πολλές έχουν καταγραφεί σε βίντεο, οπότε όποιος νομίζει ότι υπερβάλλουμε, θα τις δει και μόνος του και θα πειστεί. Σαν φανατικοί φίλαθλοι του Φ.Σ.Φ Αριστοτέλη, Θύρα 0, θέλουμε να ζητήσουμε συγνώμη απο το τεχνικό team και τους παίκτες, για τα χαζά γεγονότα της κερκίδας. Θα κάνουμε ότι μπορούμε για να κερδίσετε την άνοδο που τόσο αξίζετε στην Γ' Εθνική Κατηγορία του μπάσκετ.