Δευτέρα 7 Μαΐου 2012

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Shito Ryu καράτε 2012

Την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο, κατέκτησε το Σάββατο 5/5/2012 ο αθλητής του Α.Σ "ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΝ" Ηλίας Τσαρτσιταλίδης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα του Shito Ryu, στο

"σπίτι" των Πολεμικών Τεχνών στα Α. Λιόσια Αττικής.
Σ’ ένα πολύ δυνατό πρωτάθλημα με δυνατές και θεαματικές μονομαχίες, ο αθλητής του συλλόγου Ηλίας Τσαρτσιταλίδης έχασε για λίγο την είσοδό του στον τελικό από τον μετέπειτα πρωταθλητή Ελλάδος και τρίτο στο Πανευρωπαϊκό  του Baku, Ξένο Διονύσιο.
Ηλίας Τσαρτσιταλίδης: ήταν πολύ δυνατό πρωτάθλημα, όπως το περιμέναμε άλλωστε, στον ημιτελικό συναντήθηκα με τον Διονύση Ξένο.
 Γνωρίζοντας πολύ καλά το παιχνίδι του Διονύση, διάλεξα να παίξω με “κλειστή άμυνα”, αλλά δεν βγήκαν κάποιες καινούριες τεχνικές που δοκίμασα και χάθηκε το εισιτήριο του τελικού, δεν πειράζει πάμε παρακάτω κοιτώντας το Πανευρωπαϊκό της Μόσχας. Ευχαριστώ τον προπονητή μου γιατί με τις γνώσεις που μου μετέδωσε μπορώ και στέκομε καλά και ισάξια σε τέτοιες διοργανώσεις και θα προσπαθώ πάντα ώστε να είναι περήφανος για μένα όπως και για όσους πίστεψαν σε εμένα.